Üyelik Girişi
BEZİRGAN KÖYÜ VE DERNEĞİMİZ
Site Haritası
TUANA EMLAK
ALİ BAYDAR
alibaydar43@hotmail.com
BAŞKAN
12/06/2019

Saygıdeğer hemşerilerim,

Bezirgan Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği yeni yönetimine seçildiğimiz günden beri kendimizi ve gençlerimizi yoğun bir çalışma içinde bulduk ve çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Çalışmalarımız ilk önce mezarlıkların duvarların üstüne tel çekilmesiyle başladı. Köyümüzde bulunan üç mezarlığın duvar üstlerine köylülerimiz ve gençlerimizin maddi ve manevi, bedeni destekleriyle tel çekimi yapıldı.

Devamında yukarı mezarlığı Köylümüz Veysel KAYGISIZ ın destekleriyle duvar üstüne şapka betonu ve duvarların sıva işlemleri yapıldı. Mezarlıklarımız çok güzel oldu.

Bayram BALCI kardeşimizin öneri ve maddi destekleriyle Köy camisinin içinin bakımı yapılması işlemi başlandı ve kısa sürede tamamlanırken Caminin kadınlar bölümünün laminant yapılması talebi geldi. Köylülerimizin katkılarıyla ve Allah’ın izniyle Köy Camimizin çatı bakımı, boyası ve laminant döşeme işlemleri, Cami halılarının temizlenmesi yapıldı, yaptırıldı.

Tüm bunlar yapılırken defalarca köylülerimizin destek ve yardımlarına başvuruldu. Yapılması istenilen çeşitli faaliyetler olmasına rağmen biraz hızlı ve yoğun çalışma içinde bulunduk. Hemşerilerimizi de biraz yorduk. Bundan dolayı çalışmalarımıza bir süre ara vereceğiz.

Yapılacak olan iki çeşme işimiz var. Bunları da Eylül-Ekim aylarına dolayısıyla harman sonuna bıraktık. İmkanlarımız ölçüsünde bunları da yapmaya çalışacağız inşallah.

Bizim dışımızda İsmail BAYINDIR kuşpınarı denilen çeşmemizi kişisel olarak yeniden yaptırma işlemine başladı. Köy muhtarımız Resul BAYDAR ve heyetinin destekleriyle, Kuşpınarı çeşmesinin yapımı Mehmet KAYGISIZ usta ve Ismail BAYINDIR’ın yoğun isteğiyle bir hafta, on gün gibi kısa bir sürede tamamlanacak ve buz gibi suyu insanlarımızın ve hayvanlarımızın kullanımına sunulacaktır. İsmail BAYINDIR’dan Allah razı olsun ve yaptığı hayrı kendisine ve geçmişlerine hediye olsun. Hayır yaptıracak diğer hemşerilerimize de örnek olsun. Çeşme ve diğer hayır hizmetlerini tek başına yada birkaç kişi birleşerek yaptırabilirler.

Köylülerimizin destekleri olduğu ve Muhtarlığın da uygun gördüğü sürece istişareler ve yeni hizmetleri derneğimiz öncülüğünde gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Verilen desteklerden dolayı tüm hemşerilerimize dernek yönetimi ve üyelerimizi temsilen sonsuz şükranlarımı sunarım.

Allah a emanet olun. Yeni ve güzel hizmetlerde buluşmak dileklerimle.

                                                                                                                                                                                                          Ali BAYDAR

                             Bezirgan Köyü K.ve D.Derneği Yönetim kurulu Başkanı

 

 584 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİRLİK OLALIM - 10/04/2012
BİRLİK VE BERABERLİK
ŞENLİK - 28/02/2012
ŞENLİK
DOBRA DOBRA KÜLTÜR VE BAHAR ŞENLİĞİ - 05/02/2012
hiç de boş değil
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam10
Toplam Ziyaret282163
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.553015.6153
Euro16.205316.2702
Saat
Takvim
Hava Durumu
İL İL TÜRKİYE
GAZETELER
BU ALANA REKLAM VEREBİLİRSİNİZ

SİTEMİZDE AYLIK REKLAM ÜCRETİ 10TL.YILLIK 100TL'DİR. REKLAM VERMEK İÇİN LÜTFEN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİNİZ.